Tina’s Special Bread | İngilizce Hikaye

Tinas Special Bread ingilizce Hikaye

Uyarı: Bu hikaye kaynak gösterilmeden paylaşılamaz.

 

Tina’s Special Bread (English Story)

Tina is working in Hottest Bakery. She always wakes up early, eats bread with cheese, gives her mother a kiss and go out. She likes cheddar cheese on her bread. Her favorite food is bread with cheese. Her mother gives her house keys every morning.

She goes to bakery by walk. Bakery is very close to her house. She goes to bakery in 15 minutes. She arrives bakery and gives kiss to Mrs. Wick. Tina loves Mrs. Wick. She is a nice woman and bake very nice breads. Every day, Mrs. Wick gives Tina fresh breads and she puts them in window. People love fresh breads. People take fresh breads and give her money.

Tina likes to bake bread. She has a special bread. The name of the bread is Tina Cornbread. Tina bakes fresh cornbread everyday and puts breads to window. People take breads and give money to Tina. People love cornbread and Tina. And Tina gives money to Mrs. Wick everyday before go home.

*written by Burhan EREN


Tina’nın Özel Ekmeği (İngilizce Hikaye)

Tina Hottest Fırın’da çalışıyor. Her zaman erken kalkar, peynirle ekmek yer, annesine bir öpücük verir ve dışarı çıkar. Ekmeğinin üzerinden çedar peyniri sever. En sevdiği yiyecek peynirle ekmektir. Annesi ona her sabah evin anahtarlarını verir.

O fırına yürüyerek gider. Fırın eve çok yakın. Fırına 15 dakikada gider. Fırına varır ve Bayan Wick’e bir öpücük verir. Tina Bayan Wick’i çok sever. Hoş bir kadındır ve güzel ekmek yapar. Her gün Bayan Wick Tina’ya taze ekmek verir ve Tina onları camekana koyar. İnsanlar taze ekmek sever. İnsanlar taze ekmek alır ve ona para verir.

Tina ekmek pişirmeyi sever. Onun özel bir ekmeği var. Ekmeğin adı Tina Mısırekmeği. Tina her gün taze mısır ekmeği yapar ve onları camekana koyar. İnsanlar ekmekleri alır ve para verir. İnsanlar Tinayı ve mısır ekmeğini severler. Ve Tina her gün eve gitmeden önce Bayan Wick’e para verir.

*Burhan EREN tarafından yazıldı


Bu hikayede özellikle kullanımı özellikle gösterilmek istenen “bread” kelimesi ve fiil ise “give“‘dir.


Bu özelleştirilmiş, basit ve net cümlelerle yazılmış Tinas special bread ingilizce hikaye nin amacı bazı kelimeleri sürekli tekrar ederek akılda kalıcılığını temin etmek ve cümle yapılarına aşina olmanızı sağlamaktır.

Bu ingilizce hikaye yi sürekli olarak okumak ve videosunda okduğum şekilde telaffuzuna dikkat ederek tekrar etmek, size oldukça fazla fayda sağlayacaktır. Aralıklı olarak sürekli okumanızı ve dinlemenizi tasiye ediyorum.

Eğer “Tina’s Special Bread” hikayesinde anlamadığınız bir kısım ya da sormak istediğiniz bir soru olursa, bana aşağıdaki mecralardan ulaşabilirsiniz.


Australian Surprise isimli hikaye için tıklayın
 

Share this content: