Small Hat | İngilizce Hikaye (Stage 1 Story)

Uyarı: Bu ingilizce hikaye kaynak gösterilmeden paylaşılamaz.

Small Hat (English Story)

Weather is hot, sea is warm and beach is very crowded. People go to small beach. Nick see people on the beach. But this morning Nick wants to stay at home. He wants to play video games. He likes to play one game for thirty minutes and changes the game. He doesn’t like to play one game for one hour.

All the people on the beach are wearing hats. Nick sees people always wear hats. They wear hats, go to swim, change hats and go to home. Nick looks his hats and changes his mind. Now he wants to go to beach with his yellow hat.

He goes to beach and swim. And he goes to home and changes his hat. Now he wants to wear purple hat. His favorite hat is purple hat. But purple hat is small for Nick. He wants change his hat but purple hat is small. He can’t change his hat. Nick is sad now. He wears his yellow hat again and go to beach. But he always thinks about small purple hat.

*written by Burhan EREN


Küçük Şapka (İngilizce Hikaye)

Hava sıcak, deniz ılık ve sahil çok kalabalık. İnsanlar küçük sahile gidiyorlar. Nick sahildeki insanları görüyor. Fakat bu sabah Nick evde kalmak istiyor. Oyun oynamak istiyor. O bir oyunu otuz dakika oynar ve değiştirir. O bir oyunu bir saat oynamayı sevmez.

Sahildeki tüm insanlar şapka takıyor. Nick, insanların her zaman şapka taktıklarını görüyor. Şapka takıyorlar, yüzmeye gidiyorlar, şapkalarını değiştiriyorlar ve eve gidiyorlar. Nick şapkasına bakıyor ve fikrini değiştiriyor. Şimdi o sarı şapkasıyla sahile gitmek istiyor.

O sahile gidiyor ve yüzüyor. Ve eve gidiyor ve şapkasını değiştiriyor. Şimdi mor şapkasını giymek istiyor. Onun favori şapkası mor şapkası. Fakat mor şapka Nick’e küçük geliyor. Şapkasını değiştirmek istiyor ama mor şapka küçük geliyor. Şapkasını değiştiremiyor. Nick şimdi üzgün. Sarı şapkasını tekrardan giyiyor ve sahile gidiyor. Fakat sürekli küçük mor şapkasını düşünüyor.

*Burhan EREN tarafından yazıldı


Bu hikayede özellikle kullanımı özellikle gösterilmek istenen “hat” kelimesi ve fiil ise “change“‘dir.


Bu özelleştirilmiş, basit ve net cümlelerle yazılmış “Small Hat” ingilizce hikaye’nin amacı bazı kelimeleri sürekli tekrar ederek akılda kalıcılığını temin etmek ve cümle yapılarına aşina olmanızı sağlamaktır.

Bu ingilizce hikayeyi sürekli olarak okumak ve videosunda okuduğum şekilde telaffuzuna dikkat ederek tekrar etmek, size oldukça fazla fayda sağlayacaktır. Aralıklı olarak sürekli okumanızı ve dinlemenizi tasiye ediyorum.

Eğer “Small Hat” hikayesinde anlamadığınız bir kısım ya da sormak istediğiniz bir soru olursa, bana aşağıdaki mecralardan ulaşabilirsiniz.


Tina’s Special Bread isimli hikaye için tıklayın
 

Share this content: