İngilizce Speaking Dersleri

Çoğunuzun bildiği gibi 10 yıldır bu sektörde, İngilizce ile alakalı çalışmalar yapıyor eğitimler veriyorum.  Şimdi size hem tecrübelerime dayanak birkaç bilgi, hem de benden İngilizce speaking dersleri almak isteyenlere bilgiler vereceğim.

Öncelikle belirtmek istiyorum ki, kurslarda ve çoğu hoca tarafından verilen dersler gramer dersleridir. Zaten hepiniz, gramere ne kadar karşı olduğumu biliyorsunuz. İşte bu karşı olmamın sebebi de, gramer ile İngilizce bilgisinin ölçülüyor olmasıdır. Mesela bir konuşmada İngilizce konuşma konusu geçtiğinde, insanlar birbirlerine “hangi seviyesin?” sorularını sorarlar. Biri A2, öteki B1 vs. der ve böylece kiminki daha yüksekse, ortamdaki en bilgili kişinin o olduğu kanısı oluşur. Ama durum gerçekten böyle midir?

İngilizce-Speaking-Dersleri

Gramer İle İngilizce Seviyesini Ölçmek

Gramer ile ölçülebilecek İngilizce seviyesi ancak bir sınav için geçerli olabilir. Çünkü günlük hayatta, siz konuşamadıktan ve karşıdakini tam olarak anlayamadıktan sonra gramer bilginizin gerçekten ne kadar önemli olabileceğini düşünüyorsunuz? Bir firmada işe girdiniz, C1 seviyesinde İngilizceniz var. Evet, harika mailler yazabilirsiniz ama, devir artık sözlü iletişim ve yüz yüze konuşmanın daha etkili olduğu bir devre dönmüştür. Dolayısı ile bir müşteri ile konuşurken, akıcı bir şekilde anlaşma seviyeniz ne kadar iyi ise, o kadar değerlisiniz demektir. Bu da demek oluyor ki, konuşma yani speaking artık gramerden çok daha önemli hale gelmiştir. Ve konuşma seviyenizi de ölçebilen bir sistem olmadığı için, gramer seviyeleriniz oldukça önemsizdir.

İngilizce-Speaking-Dersleri

İngilizce Sınavlarında Başarılı Olmak

Evet maalesef çoğu sınav sizin gramer seviyenizi ölçmek üzerine tanımlanmıştır. E doğal olarak da siz bir sınavı mecburi olarak geçmek için gramer bilmek zorundasınız. Oldukça haklısınız. Ama burada kaçırdığınız bir şey var, o da aslında İngilizce konuşmayı iyi bir şekilde bilirseniz, bu tür sınavlarda da başarılı olma olasılığınız o kadar yüksektir. Nasıl yani hocam, olur mu öyle şey? Olur olur, hadi gelin beraber düşünelim. Eğer bir dili iyi bir şekilde konuşabiliyorsanız, mecburen grameri de kullanıyorsunuz demektir. O halde bu tür sınavlara girdiğinizde bilin bakalım ne oluyor? Oradaki hiçbir konunun adını dahi bilmeseniz bile, soruların büyük kısmını yapabiliyorsunuz. Çünkü bu kısma bu geliyor diyorsunuz ve cevaplıyorsunuz. İşte bu da çoğu kimsenin hayal bile edemeyeceği bir bakış açısı. Çünkü kendim yaşadım, çok iyi biliyorum.

Ben İngilizceyi Nasıl Öğrendim?

Hal böyle olunca da, tabi ki ben size her zaman olduğu gibi bir tavsiyede bulunacağım; İngilizce speaking öğrenin. Bunu başarabildiğinizde, otomatik olarak hem iyi bir konuşma seviyeniz, hem de gireceğiniz sınavlara pek de çalışmadan iyi bir puan alma avantajına sahip oluyorsunuz. Hadi hemen konuşma öğrenmeye koşun! Peki bu süreçte bana doğru koşarsanız neler yaparız?

 

Burhan EREN İngilizce Speaking Dersleri

İşte tam olarak saydığım bu nedenlerden ötürü 2012 yılından beri İngilizce speaking dersleri veriyorum. Çünkü biliyorum ki, İngilizce konuşmayı bilen bir kişi, İngilizce ile ilgili diğer ihtiyaçlarını karşılayabilecektir. İngilizce özel ders lerimde öğrencilerime hiçbir kitap veya kaynak aldırmıyorum, sohbet muhabbet ederek, eğlenerek konuşmayı etkili bir şekilde öğreniyoruz. Haftada birkaç saat ders yaparak ve ders günleri arasında ödevler vererek, öğrencilerime akıcı İngilizce konuşmayı öğretiyorum. Ki bu şekilde de yüzlerce öğrencim birebir online dersler artık kolay bir şekilde iletişim kurabiliyor. Her konuyu çok basit ve anlaşılır şekilde anlatıyorum. Einstein’in bir sözü var “eğer bir şeyi yeterince basit anlatamıyorsan, o şeyi bilmiyorsun demektir”. Bu da, piyasadaki çoğu eğitmenin neden her şeyi karmakarışık anlattığına açıklık getiriyor.

Ayrıca şunu da belirteyim, piyasa sadece gramer öğreterek, eğitmenlerin talep ettiği ücretlerin çok altında gerçek İngilizce öğretiyorum. Peki fiyatlarımın uygun olma sebebi nedir? Zaten maddi durumu çok iyi olan öğrenciler, bir şekilde İngilizce öğrenebiliyor. Ama gelir seviyesi orta olan kişiler için bu oldukça zor. Gerçekten ilgili ve istekli olan bu öğrencilere, ben de elimden gelen desteği sağlamaya çalışıyorum. Bu arada, İngilizce seviyeniz ne olursa olsun, sıfırdan advance seviyesine kadar her öğrenci katılabilir. Aklınızda İngilizceyi öğrenme düşüncesi var ise, aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşarak her türlü bilgiyi alabilirsiniz.

 
 

Share this content: