Morning Dilemma | İngilizce Hikaye

Uyarı: Bu İngilizce hikaye kaynak gösterilmeden paylaşılamaz.

Morning Dilemma (English Story)

My mother woke up very early to prepare breakfast this morning. But when she woke up, she didn’t know what to prepare for breakfast. Because she can’t decide easily. She has to decide what to make breakfast before it’s too late. While she was trying to decide, my father woke up and entered the kitchen. He was hungry and looking for the breakfast. He asked to my mother “haven’t you decided yet?”. She looked sad and said “it is really hard to decide, I can make omelet or boiled eggs, breakfast is important so couldn’t decide“. My father smiled and offered her for heads or tails. It was a good idea for deciding something. My mother loved the idea!

inglizce hikaye

After the deciding period is done and preparing the breakfast, she called me to the kitchen. I didn’t know anything about before because I was sleeping. When we start eating, my father laughed and told me everything about the deciding problem and how they solved. I laughed and couldn’t eat my breakfast for a while. I wanted to help my mother and offered my help to decide tomorrow’s breakfast. She didn’t want to do that now but she said “I promise we will decide in the morning together”. I said OK and we all finished eating our breakfast.

 

*written by Burhan EREN


Sabah İkilemi (İngilizce Hikaye)

Annem bu sabah kahvaltı hazırlamak için çok erken uyandı. Fakat uyandığında, kahvaltı için ne yapacağını bilmiyordu. Çünkü o kolayca karar veremez. Geç olmadan kahvaltı için ne yapacağına karar vermesi gerekiyor. O karar vermeye çalışırken, babam uandı ve mutfağa girdi. Açtı ve kahvaltı için bakındı. Anneme sordu “hala karar vermedin mi?”. Annem üzgün hissetti ve dedi “karar vermek gerçekten zor, omlet ya da haşlanmış yumurta yapabilirim, kahvaltı önemlidir, bu yüzden karar veremiyorum”. Babam gülümsedi ve ona yazı tura önerdi. Birşey için karar vermede iyi bir fikirdi. Annem fikri sevdi.

Karar ve kahvaltı hazırlama süreci sona erdikten sonra, annem beni mutfağa çağırdı. Öncesi hakkında birşey bir bilmiyordum çünkü uyuyordum. Yemeğe başladığımızda, babam güldü ve bana karar verme problemini ve onu nasıl çözdüklerini anlattı. Anneme yardım etmek istedim ve ona yarınki kahvaltı seçiminde yardımımı önerdim. Annem bunu şu anda yapmak istemedi ve “söz sabah birlikte karar veririz” dedi. Tamam dedim ve hep birlikte kahvaltımızı bitirdik.

 

*Burhan EREN tarafından yazıldı


Bu hikayede özellikle kullanımı özellikle gösterilmek istenen “decide” kelimesi ve fiil ise “breakfast“‘dır.


Bu özelleştirilmiş, basit ve net cümlelerle yazılmış “Morning Dilemma” başlıklı ingilizce hikaye’nin amacı bazı kelimeleri sürekli tekrar ederek akılda kalıcılığını temin etmek ve cümle yapılarına aşina olmanızı sağlamaktır.

Bu ingilizce hikayeyi sürekli olarak okumak ve videosunda okuduğum şekilde telaffuzuna dikkat ederek tekrar etmek, size oldukça fazla fayda sağlayacaktır. Aralıklı olarak sürekli okumanızı ve dinlemenizi tasiye ediyorum.

Eğer “Morning Dilemma” hikayesinde anlamadığınız bir kısım ya da sormak istediğiniz bir soru olursa, bana aşağıdaki mecralardan ulaşabilirsiniz.


Washing With Green Soap isimli hikaye için tıklayın
 

 

 

 

Share this content: