Working at Cinema | İngilizce Hikaye

Uyarı: Bu İngilizce hikaye kaynak gösterilmeden paylaşılamaz.

 

Working at Cinema (English Story)

Susan is working in the biggest cinema saloon in city. She starts working at 8:00 am and finishes at 5:00 pm. She is working very hard but she likes her job. Because she likes to watch movies. She comes to work in the morning and start to clean saloons before movies start. There are six saloons in the cinema. Saloons must be clean for customers, so they can watch in a clean atmosphere. After she clean rooms, she always checks for new movies. People from other city bring new movies every  week. This week there are some good movies to watch.

ingilizce-hikaye

 

Because of there are good movies this week, Susan wants to watch three of them when she finishes her work. She can watch two movies after her shift but one movie is a problem. Because movie hours are not suitable for her. She really wants to watch that movie.

She decided to watch it in her working hours. But she needs to get permission from her boss. She went to her boss and told the situation about the movie. Her boss said that it is OK, she can watch in working hours. When the time comes, she started to watch her favorite movie. She was enjoying it. But two people in the saloon told Susan that why she is not working and watching the movie. They were angry. Susan answered them “This is my favorite movie, so I got permission from my boss and I will watch it with a great joy”. So she watched the movie and eat popcorn. She was very happy.

 

*written by Burhan EREN


Sinemada Çalışmak (İngilizce Hikaye)

Susan şehirdeki en büyük sinema salonunda çalışıyor. Çalışmaya saat 8:00’da başlıyor ve 17:00’da bitiriyor. O çok sıkı çalışıyor fakat işini seviyor. Çünkü o film izlemeyi seviyor. İşe sabah geliyor ve filmler başlamadan önce salonları temizliyor. Cinemada altı salon var. Salonlar müşteriler için temiz olmalı, böylece onlar temiz bir yerde izleyebilirler. Odaları temizledikten sonra, o her zaman yeni filmlere göz atar.

Bu hafta iyi filmler olduğu için, Susan işini bitirdikten sonra üç tanesini izlemek istiyor. Mesaisi bittikten sonra iki tanesini izleyebilir ama bir filmde sorun var. Çünkü o filmin saatleri ona uygun değil. Gerçekten o filmi izlemek istiyor.

Onu mesai saatleri içinde izlemeye karar verdi. Fakat patronundan izin alması gerekiyor. Patronuna gitti ve ona filmle ilgili durumu söyledi. Patronu tamam dedi, mesai saatleri içinde izleyebilecek. Zamanı geldiğinde o favori filmini izlemeye başladı. Ondan keyif alıyordu. Fakat salondaki iki kişi Susan’a neden çalışmadığını ve film izlemediğini sordular. Sinirlilerdi. Susan onlara cevap verdi “bu benim favori filmim, bu yüzden patronumdan izin aldım ve büyük bir keyifle izleyeceğim“. O film izledi ve patlamış mısır yedi. Çok mutluydu.

 

*Bu İngilizce hikaye Burhan EREN tarafından yazıldı


Bu hikayede özellikle kullanımı özellikle gösterilmek istenen “movie” kelimesi ve fiil ise “watch“‘dır.


Bu özelleştirilmiş, basit ve net cümlelerle yazılmış “Working at Cinema” başlıklı ingilizce hikaye’nin amacı bazı kelimeleri sürekli tekrar ederek akılda kalıcılığını temin etmek ve cümle yapılarına aşina olmanı sağlamaktır.

Bu ingilizce hikayeyi sürekli olarak okumak ve videosunda okuduğum şekilde telaffuzuna dikkat ederek tekrar etmek, sana oldukça fazla fayda sağlayacaktır. Aralıklı olarak sürekli okumanı ve dinlemeni tasiye ediyorum.

Eğer “Working at Cinema” hikayesinde anlamadığınız bir kısım ya da sormak istediğiniz bir soru olursa, bana aşağıdaki mecralardan ulaşabilirsiniz.


Morning Dilemma isimli hikaye için tıklayın
 

 

 

 

Share this content: