Sistemin sıkıntılarından bahsediyorum, sistemin yanlışlarında şikayet ediyorum, eğitim paketlerinin faydasızlığından ve İngilizce kurslarının hatalarından yakınıyorum sürekli olarak.

Peki ben Özel İngilizce Kursu’nu nasıl veriyorum?

Bu soru sıklıkla karşılaştığım ama zevkle cevapladığım bir soru. Çünkü iyi bildiğim işi yapmak bana zevk veriyor. Her şeyden önce derslerin online ve birebir olacağının bilgisini vermek istiyorum. Çünkü herkesin öğrenme şekli farklıdır, öncelikle bunu keşfedip öğrenciye göre ders anlatıyorum. Sonrasında, dersimin mantığında gramer olmadığını belirteyim. Gramer yok derken, konularda gramer yok diye bir şey söz konusu değil, tabi ki bir dili konuşuyorsak dilbilgisini temel de olsa bilmemiz lazım. Lakin derslerimde bu hususları konuşma dilinin içine işleyerek öğretmekteyim. Yani öğrenci, belli bir süre eğitim aldıktan sonra, gramer adına pek bir eğitim görmediği halde bu konuları kendiliğinden biliyor olmakta. Kulağa oldukça hoş geliyor değil mi? İşte bu metot tam olarak bizim Türkçe öğrendiğimiz metottur. Yani sürekli kullanarak ve konuşarak diğer şeyleri de öğrenmektir. Bunların yanı sıra telaffuz konusunda da hassas olduğumdan, öğrencilere, öğrenilen şeylerin okunuşlarını tam olarak öğretmeden rahat edemem. Bir dili öğreniyorsak neden en iyi şekilde öğrenmeyelim? Özetlersek, İngilizce Konuşma ve Telaffuz Dersleri olarak niteleyebiliriz. (YDS-YÖKDİL-ERASMUS vb. gramere dayanan sınavlara hazırlık için sadece %20 oranında yardımcı olabiliyorum, yani sınav için ek destek veriyorum fakat sadece sınava hazırlık kursu vermemekteyim).  

 

Peki müfredat nedir?

Derslerde kitaptan konu işleme gibi bir durum KESİNLİKLE yoktur, olamaz. Kitaptan bir dersi öğretmek, o konu hakkında bilgisi az olan eğitmenler içindir. Öğrencilerim sadece defter ve kalemle derse gelmektedir. Müfredat olarak ise kendi çıkarmış olduğum bir müfredatı görüyoruz fakat çoğunlukla öğrencinin eksik yanlarından yola çıkarak konular işleniyor. Bu sebeple konular sabit olmaz, sıralaması her öğrenciye göre değişir. İşte birebir eğitimin en önemli faydası da budur.

Ne kadar sürede öğrenirim?

5 ay. Eğer tüm ödevleri/görevleri yapar, günlük istediğim zamanı ayırır, ciddi bir şekilde üzerine düşerseniz 5 ay gibi bir sürede güzel bir seviyeye gelirsiniz. Ama çoğunlukla sorulan “hocam kaç kur alcaz”, “B1 seviyesine çıkar mıyız?” şeklinde sorular genellikle konudan biraz uzaktır, neden, çünkü bu İngilizce Konuşma ve Telaffuz kursudur. Konuşmayı sınıflandırıcı dereceler bulunmamakta ve İngilizce konuşmayı öğrenme süresi benim kursumda tamamen kişinin kendisine bağlıdır. Tüm öğrencilere aynı ilgi ve alakayı gösteriyor olduğum halde, öğrenme süresi doğal olarak kişiden kişiye değişmektedir. Bu sebeple kursun süresi aslında size bağlıdır.

Kurs tarihleri nedir?

Bu bir İngilizce Özel Eğitimdir ve birebirdir. Bu sebeple herhangi bir zaman kısıtlaması bulunmuyor. Öğrenci ile belirlediğimiz takvim ile birlikte kurs başlar ve yine anlaşılan takvim üzerinde devam eder. Sınır yok, gayet esnek. Genellikle kursumda 2 farklı paket mevcuttur. İlki, aynı aralıklarla haftada 2 saat ders, ikincisi ise yine aynı şekilde haftada 3 saat ders şeklindedir.

Bir Amerikalı gibi konuşabilir miyim?

Kesinlikle evet. Tabi ki görevleri, ödevleri yerine getirip, öğretmiş olduğum taktikleri düzenli bir şekilde uyguladığınızda.

Kurs ücreti nedir?

Ücret saat ücreti olarak hesaplanıyor ama bu konuyu tabi ki yüz yüze görüşmemiz lazım. YouTube, Websitesi ve Instagram üzerinden bana kolaylıkla ulaşabilirsiniz.


Hocam bi özetlesek?

İngilizce Konuşma ve Telaffuz kursudur. Gramer bulunmamakta. Etkileşimli bir şekilde, kitapsız ders işlenir. Kurs birebirdir. Ders gün ve saatleri öğrenciyle beraber ayarlanır. Dersler online ve birebir olarak Facebook veya Skype üzerinden yapılır. Derste gereksiz, kullanılmayacak bilgiler ve kelimeler değil, günlük hayatta ya da iş hayatında işinize yarayacak bilgiler verilir. Verilen taktikler benzersiz ve %100 etkilidir. Evet harika bir şekilde İngilizce konuşabilirsiniz.

 

En iyi İngilizce Konuşma Eğitimi

Burhan EREN