Üniversite hayatına öncelikle Tekstil Bölümü (MYO) ile başlayıp, sonrasında her Türk genci gibi İşletme (Lisans) eğitimini bitiren, sonrasında kendisine en uygun mesleğin ve dolayısı ile bölümün Halkla İlişkiler ve Tanıtım (Lisans) olduğunu düşünerek Erciyes Üniversitesi’nde bu alanda eğitimini tamamlamış biridir.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünün doğal olarak İngilizce ile bağdaşması sebebiyle ve daha öncesinde İngilizceyi eğlendirici bir hobi olarak görmüş, zaman geçtikte sürekli kendini geliştirmiş, Halkla İlişkiler ve İngilizce olmak üzere iki alanda uzmanlaşmaya başlamıştır. Eğitim hayatı boyunca İngilizce alanında öğrendiklerini Amerika (4 Ay) ve İspanya/Avrupa’da (6 Ay) pratiğe dökebilmiştir. Bu dönem içinde İspanyolca da öğrenerek yabancı dillere olan ilgisi bir hayli artmıştır.

Hiçbir şekilde İngilizce eğitimi almamış olmasının yanında, “eğer eğitim almış olsaydım bu kadar iyi konuşamazdım” düşüncesi ile birlikte, Türkiye’de Yabancı Dil eğitimini oldukça yetersiz/gereksiz görmektedir. Eğitim kariyerine ise kendi eğitim döneminde başlamıştır. Öncelikle Work and Travel programına giden öğrencilere dersler vererek mülakatları geçmelerine yardımcı olmuş, elde edilen yüksek başarının verdiği güven ile İngilizce Özel Ders kariyerine adım atmıştır. Özel derslerde de standardın dışına çıkmış ve “Gramersiz Eğitim” ile konuşma ve telaffuz eğitimine yönelmiştir. Bu konuşma dersleri ile öğrencilerinden yüksek performans almış ve yabancı dil eğitiminde konuşmanın gerekliliğini bir kez daha fark etmiştir.

Şimdi ise bilgi ve tecrübelerini verdiği Birebir Özel Derslerin ve internet üzerinden derslerin yanında, www.burhaneren.com ve YouTube: Burhan EREN mecralarında insanların faydasına sunmaktadır. Çünkü;

Yabancı dili (İngilizce) olmayan bir bireyin, dünya ile bağlantısı kesiktir!