Washing With Green Soap | İngilizce Hikaye

Uyarı: Bu ingilizce hikaye kaynak gösterilmeden paylaşılamaz.

 

Washing With Green Soap (English Story)

I always wash my hands with green soap. Because green soap smells very good. I love to wash my hands with this soap. So my father buys green soap. But sometimes my father buys yellow soap. Because he likes to wash his hands with yellow soap.

My big sister Jenny doesn’t like green color. I think green color is very beautiful. Plants and trees are green. So I wash my hands with green soap. Sometimes my big sister Jenny washes dishes with green soap but she doesn’t like green color. Her favorite color is purple. She told my father to paint her room. Walls’ color is purple. I think it is a nice color but green is better.

Yesterday I washed my face with purple soap but its smell was very bad. I think it smells lavender.  Lavender smells good but this soap doesn’t smell good. Sometimes my mother washes my shirts with purple soap. I don’t like its smell. Last week I wanted to wear my favorite shirt. I asked to my mother “where is my favorite shirt?”. She said “on the chair in kitchen”. I took my shirt from the chair and I smelled lavender from my shirt. I didn’t like it. So I told to my mother “I don’t want to wear this shirt, because it smells lavender and I don’t like lavender”. Now I need to wear a different shirt.

*written by Burhan EREN

english story ingilizce hikaye


Yeşil Sabunla Yıkamak (İngilizce Hikaye)

Ben her zaman ellerimi yeşil sabunla yıkarım. Çünkü yeşil sabun çok güzel kokuyor. Ellerimi bu sabunla yıkamayı seviyorum. Bu yüzden babam yeşil sabun alır. Fakat bazen babam sarı sabun alır. Çünkü o ellerini sarı sabunla yıkamayı sever.

Ablam Jenny yeşil rengi sevmez. Bence yeşil renk çok güzel. Bitkiler ve ağaçlar yeşildir. Bu yüzden ben ellerimi yeşil sabunla yıkarım. Ablam bazen bulaşıkları yeşil sabunla yıkar ama yeşil rengi sevmez. Onun favori rengi mor. O babama odasını boyamasını söyledi. Duvarların rengi mor. Bence güzel bir renk ama hala yeşil daha güzel.

Dün yüzümü mor sabunla yıkadım ama kokusu çok kötüydü. Bence lavanta kokuyor. Lavanta güzel kokar ama sabun güzel kokmuyor. Bazen annem gömleğimi mor sabunla yıkar. Kokusunu sevmiyorum. Geçen hafta en sevdiğim gömleğimi giymek istedim. Anneme sordum “en sevdiğim gömlek nerede?”. Annem dedi ki “mutfakta sandalyenin üzerinde”. Gömleğimi sandalyeden aldım ve lavanta kokusu aldım. Sevmedim. Bu yüzden anneme dedim ki “bu gömleği giymek istemiyorum çünkü lavanta kokuyor ve ben lavantayı sevmiyorum”. Şimdi başka bir gömlek giymem gerekiyor.

*Burhan EREN tarafından yazıldı


Bu hikayede özellikle kullanımı özellikle gösterilmek istenen “soap” kelimesi ve fiil ise “wash“‘dır.


Bu özelleştirilmiş, basit ve net cümlelerle yazılmış “Washing With Green Soap” ingilizce hikaye’nin amacı bazı kelimeleri sürekli tekrar ederek akılda kalıcılığını temin etmek ve cümle yapılarına aşina olmanızı sağlamaktır.

Bu ingilizce hikayeyi sürekli olarak okumak ve videosunda okuduğum şekilde telaffuzuna dikkat ederek tekrar etmek, size oldukça fazla fayda sağlayacaktır. Aralıklı olarak sürekli okumanızı ve dinlemenizi tasiye ediyorum.

Eğer “Washing With Green Soap” hikayesinde anlamadığınız bir kısım ya da sormak istediğiniz bir soru olursa, bana aşağıdaki mecralardan ulaşabilirsiniz.


Tina’s Special Bread isimli hikaye için tıklayın
 

 

 

 

Share this content: