Hızlı İngilizce Öğrenme – 3 Günde Öğrenin!

3 günde İngilizce öğrenin! Hızlı ingilizce öğrenme başlığı size oldukça dikkat çekici geldi değil mi? 48 saatte B1 seviyesinde İngilizce öğrenin, 1 haftada Amerikalı gibi konuşun, 1 günde …

Hızlı İngilizce Öğrenme Ne Kadar Mümkün?

İnternet ortamında sürekli olarak karşınıza çıkan cümleler bunlar. Muhteşem (!) eğitim setleri. Hızlı ingilizce öğrenme artık o kadar harika ki 50 TL’ye İngilizce öğrenebiliyorsunuz. Mesela bu eğitim paketlerinin reklamlarını bazı kişilere yaptırıyorlar YouTube üzerinden, adam anlatıyor ben şöyle öğrendim, böyle şakır şakır konuşuyorum, çok faydalı oldu diye. Burada akla ilk şu soru geliyor; madem o kadar iyi biliyorsun neden hiç İngilizce videon, konuşman ya da herhangi bir şeyin yok? Tabi ki yok, çünkü sadece parasını alarak reklam yapıyor.

İşin diğer tarafı ise bunlardan çok fayda sağladığını söyleyen binlerce izleyici yorum yapıyor videonun altına. Süper bir hizmet, peki o onbinlerce kişi İngilizce’yi kolayca öğrendiyse, piyasadaki bilmeyen insanlar kim?

hızlı ingilizce öğrenme

Şimdi size güzel bir soru daha geliyor, hazır olun. İçinde yaşadığınız bu ülkenin dilini kaç günde/ayda/yılda öğrendiniz? Belki doğru düzgün konuşmak 15 yılımızı aldı. Peki 3 günde başka bir dil öğrenebilir misiniz gerçekten?

Ben İngilizce’yi Nasıl Öğrendim?

Kolayı seviyorsunuz, “ooh mis gibi, millet enayi özel ders falan alıyor, yurtdışına gidiyor, bak burada 69 TL” gibi düşüncelerle satın alıyorsunuz ve sonuç hüsran oluyor. Ama burada sadece kendinize zarar veriyorsunuz. Çünkü bu set ile onca adamın öğrendiğini duyuyorsunuz ve siz öğrenemedikten sonra kendinize güveniniz kalmıyor, elimden geleni yaptım ama hala öğrenemedim diyorsunuz. Sonra artık İngilizce hayal oldu. Çünkü işin kolayına kaçmak istediniz, gerçeği seçip çalışmak, emek vermek yerine.

Böyle şeyleri vaad eden video, set, öğretmen, profesör vs. kim olursa olsun gerçeği yansıtmamaktadır. Bu tür ürünlerdeki maksat sizin içinizde bulunan tembellikten istifade etmektir. Yani onlar para kazanır ve siz de kendinizi kandırmış olursunuz. Ben verdiğim özel İngilizce Konuşma ve Telaffuz Kursunda “kaç ayda öğreniriz hocam?” sorularına ortalama 6 ayda bir Amerikalı ile rahat sohbet edebilecek seviyeye gelirsiniz diyorum. Ama emek verirseniz, yani iş yine sizde başlıyor, sizde bitiyor.

Lütfen biraz gerçekçi olun. Kolayca bu dili öğrenmeniz İMKANSIZDIR. Bu kadar rahat söylüyorum, çünkü 11 yıldır bu işin içindeyim. Söylediklerim moralinizi bozabilir, ama bozmasın, sizi daha da şevklendirsin ve gerçekten adım atın. Yavaş ve para ödemeden bir yerlerden başlamak içinse Evde İngilizce Öğrenin isimli serime göz atmanızı tavsiye ederim.

Bu konu veya başka konular ile ilgili sorularınız varsa bana aşağıdaki mecralardan ulaşabilirsiniz.

 
 

 

 

 

Share this content: