Holes on the Walls | İngilizce Hikaye

Uyarı: Bu İngilizce hikaye kaynak gösterilmeden paylaşılamaz.

 

Holes on the Walls (English Story)

The company built a huge prefab house for us. This house was built in my our garden in the village. First, we talked with the company about our garden. Then they prepared a design on the paper. We had a lot of questions about that design. For example I saw lots of holes on the walls of the house. So I asked the architect about the holes but she didn’t have time to answer my question.

ingilizce-hikaye

Me and my wife were excited about our new house. But we had to wait for a while. So we started to work on our garden. I dug some holes and my wife planted lots of trees in them. For the first 5 holes, we chose to plant peach trees and for other holes, we planted mixed trees. Now we have about fourty fruit trees. Maybe these trees are small right now that can fit in little holes, but after some years, they will be bigger. One day I asked my wife about her favorite tree. I learned that my wife’s favorite tree is lemon tree.

After 6 months, the company called us about our house. They said that the house is ready. We waited for them, while waiting, I dug an extra hole on the soil to put one more tree in front of the house. Company workers installed our house on the garden in 6 hours. When it is ready, I immediately got inside and checked the holes on the walls. But there was no hole in the house. I called the company and asked about the holes again. They said “a hole represents room walls”. I was surprised, my wife is and architect and I didn’t know about this fact.

 

*written by Burhan EREN


Duvarlardaki Delikler (İngilizce Hikaye)

Firma bizim için devasa bir prefabrik ev inşa etti. Bu ev benim bahçeme yapıldı. İlk olarak firma ile bahçemiz hakkında konuştuk. Sonra kağıtta bir tasarım hazırladılar. O tasarım hakkında birçok sorumuz vardı. Örneğin, evin duvarlarında birçok delik gördüm. Bu yüzden mimara delikleri sordum ama soruma cevap verecek zamanı yoktu.

Ben ve karım yeni evimiz hakkında heyecanlıydık. Fakat bir süre beklemeliydik. Biz de bahçemizde çalışmaya başladık. Ben birkaç delik kazdım ve eşim de onlara ağaç dikti. İlk 5 deliğe, şeftali ağacı ve diğerlerine de karışık ağaçlar dikmeyi seçtik. Şu anda yaklaşık kırk meyve ağacımız var. Ağaçlar belki şu anda küçük bir deliği dolduracak kadar küçük ama birkaç yıl sonra daha büyük olacaklar. Bir gün karıma favori ağacını sordum. Öğrendim ki karımın favori ağacı limon ağacıymış.

6 ay sonra firma, evimizle alakalı bizi aradı. Evin hazır olduğunu söyledi. Onları bekledik, beklerken toprakta fazladan bir delik kazdım ve evin önüne bir tane daha ağaç koydum. Firma çalışanları evi bahçeye 6 saatte kurdu. Hazır olduğunda hızlıca içeri girdim ve duvarlardaki delikleri kontrol ettim. Fakat evde hiç delik yoktu. Firmayı aradım ve tekrar delikleri sordum. Onlar “bir delik, oda duvarlarını gösterir” dedi. Şaşırdım, karım bir mimar ve ben bu gerçeği bilmiyordum.

 

*Bu İngilizce hikaye Burhan EREN tarafından yazıldı


Bu hikayede özellikle kullanımı özellikle gösterilmek istenen “hole” kelimesi ve “about“‘dır.


Bu özelleştirilmiş, basit ve net cümlelerle yazılmış “Holes on the Walls” başlıklı ingilizce hikaye’nin amacı bazı kelimeleri sürekli tekrar ederek akılda kalıcılığını temin etmek ve cümle yapılarına aşina olmanı sağlamaktır.

Bu ingilizce hikayeyi sürekli olarak okumak ve videosunda okuduğum şekilde telaffuzuna dikkat ederek tekrar etmek, sana oldukça fazla fayda sağlayacaktır. Aralıklı olarak sürekli okumanı ve dinlemeni tasiye ediyorum.

Eğer “Holes on the Walls” hikayesinde anlamadığınız bir kısım ya da sormak istediğiniz bir soru olursa, bana aşağıdaki mecralardan ulaşabilirsiniz.


Morning Dilemma isimli hikaye için tıklayın
 

 

 

 

Share this content: