Good To Be Polite | İngilizce Hikaye (Stage 1 Story)

 

 

Uyarı: Bu ingilizce hikaye kaynak gösterilmeden paylaşılamaz.

Good To Be Polite (English Story)

I am a very polite person. I always say good things, not bad to people. I am polite to people, people polite to me. Yesterday my father said bad things to me. So I am feeling very bad today. I love my father and I always polite to my father. Sometimes he is polite, sometimes he is not polite.

We have a parrot in our home. It knows some words. It knows good words and bad words. My cousin did teach bad words to my parrot. It is not polite and it is a bad thing. But I did teach nice words to my parrot. Animals can’t understand bad or polite words. Because of that, we should be careful. Animals should always say polite things. Especially parrots.

My cousin is a lawyer and she should be polite. Because lawyers should be polite all the time. I think good people should be polite to other people. One day I asked her; “why you always say bad words?” She said “I don’t like to be polite, because people are not good”. And I said “If you don’t be polite to people, they can’t be good people”. She will never be bad again, she will be polite. She will be a polite lawyer. I am very happy for her.

 

*written by Burhan EREN

english story


Kibar Olmak İyidir (İngilizce Hikaye)

Ben kibar bir insanım. Ben her zaman insanlara kötü değil, iyi şeyler söylerim. İnsanlara karşı kibarım, insanlar da bana karşı kibar. Dün babam bana kötü şeyler söyledi. Bu yüzden bugün çok kötü hissediyorum. Babamı seviyorum ve her zaman ona karşı kibarım. O bazen kibar, bazen de değil.

Evimizde bir papağanımız var. O bir kaç kelime biliyor. Bir kaç iyi ve kötü kelime biliyor. Kuzenim papağanıma kötü kelimeler öğretti. Bu kötü bir şey ve kibar değil. Fakat ben papağanıma güzel kelimeler öğrettim. Hayvanlar kötü ve kibar kelimeleri anlayamazlar. Bu yüzden, dikkatli olmalıyız. Hayvanlar her zaman kibar şeyler söylemelidir. Özellikle papağanlar.

Kuzenim bir avukat ve o kibar olmalıdır. Çünkü avukatlar her zaman kibar olmalıdır. Bence iyi insanlar diğer insanlara karşı kibar olmalıdır. Bir gün ona sordum; “Neden her zaman kötü sözler söylüyorsun?” O da dedi ki; “Kibar olmayı sevmiyorum, çünkü insanlar iyi değil”. Ve dedim ki “eğer insanlara kibar olmazsan, onlar iyi insan olamazlar”. Bir daha asla kötü olmayacak, kibar olacak. O kibar bir avukat olacak. Onun için çok mutluyum.

 

*Bu İngilizce hikaye Burhan EREN tarafından yazıldı


Bu hikayede özellikle kullanımı özellikle gösterilmek istenen “polite” kelimesi ve fiil ise “good“‘dır.


Bu özelleştirilmiş, basit ve net cümlelerle yazılmış “Good To Be Polite” İngilizce hikaye’nin amacı bazı kelimeleri sürekli tekrar ederek akılda kalıcılığını temin etmek ve cümle yapılarına aşina olmanızı sağlamaktır.

Bu ingilizce hikayeyi sürekli olarak okumak ve videosunda okuduğum şekilde telaffuzuna dikkat ederek tekrar etmek, size oldukça fazla fayda sağlayacaktır. Aralıklı olarak sürekli okumanızı ve dinlemenizi tasiye ediyorum.

Eğer “Good To Be Polite” hikayesinde anlamadığınız bir kısım ya da sormak istediğiniz bir soru olursa, bana aşağıdaki mecralardan ulaşabilirsiniz.


Washing With Green Soap isimli hikaye için tıklayınShare this content: