Delayed Presentation | İngilizce Hikaye

Uyarı: Bu ingilizce hikaye kaynak gösterilmeden paylaşılamaz.

 

Delayed Presentation (English Story)

Matt was very sad yesterday and he still is. There was a problem with his job. Yesterday he prepared a presentation for meeting but department manager didn’t accept to listen. Because the manager was very busy with preparing a schedule for new customers from Canada. Manager told the Matt; “I am sorry but I can’t accept to listen to your presentation today, maybe next week”. At that time Matt understood the delay. After two weeks the manager didn’t accept the presentation yet. That’s why he feels very sad.

Now he is preparing dinner and asking his wife; “I am also preparing a salad if it is not a problem for you?”, she accepted his offer. While he was preparing dinner, he also was thinking about his manager. Because this presentation is important for his carrier. If the manager accepts this presentation, Matt will be presenting a great project.  This project is about innovations in the cinema sector. Matt was very excited about the presentation that he prepared a month ago.

While he prepares dinner, he thought that maybe thinking about other things will help him to relax. So he asked his wife to go to cinema and she accepted. Because of she likes movies, she always accepts cinema invitations. Now Matt prepared dinner and it is ready. They went to cinema together to a famous movie. Sales boy offered them popcorn and they accepted. It was a very good movie, Matt relaxed very much and forgot about the project that he prepared for two hours.

*written by Burhan EREN

english-story


Delayed Presentation (İngilizce Hikaye)

Matt dün çok mutsuzdu ve hala da mutsuz. İşi ile ilgili bir sıkıntı vardı. Dün toplantı için bir sunum hazırladı fakat departman müdürü dinlemeyi kabul etmedi. Çünkü müdür, Kanada’dan gelecek olan yeni müşteriler için program hazırlamakla çok meşguldü. Müdür Matt’e; “kusura bakma ama bugün sunumunu dinlemeyi Kabul edemem, belki önümüzdeki hafta”. O zaman Matt bu ertelemeyi anlamıştı. Iki hafta sonra müdür hala sunumu kabul etmemişti. İşte bu yüzden çok üzgün hissediyordu.

Şimdi o akşam yemeği hazırlıyor ve eşine soruyor; “ayrıca eğer senin için bir sorun yoksa salata da hazırlıyorum?”, onun teklifini kabul etti. Akşam yemeğini hazırlarken, aynı zamanda müdürü hakkında düşünüyordu. Çünkü sunumu, kariyeri için çok önemliydi. Eğer müdür sunumu kabul ederse, Matt harika bir proje sunmuş olacak. Bu proje, cinema sektöründeki inovasyonlarla ilgiliydi. Matt bir ay önce hazırladığı bu proje için çok heyeccanlıydı.

Akşam yemeğini hazırlarken düşündü ki, belki farklı birşeyler hakkında düşünmek rahatlamasına yardımcı olacaktı. Bu yüzden karısına cinemaya gitmeyi sordu ve o da kabul etti. Çünkü o filmleri severdi, sinema davetlerini her zaman kabul ederdi. Matt akşam yemeğini hazırladı ve şimdi hazırdı. Beraber ünlü bir film için sinemaya gittiler. Satış yapan çocuk onlara patlamış mısır sundu ve onlar da kabul etti. Güzel bir filmdi, Matt çok rahatladı ve iki saatliğine hazırladığı projeyi unuttu.

*Bu İngilizce hikaye Burhan EREN tarafından yazıldı


Bu hikayede özellikle kullanımı özellikle gösterilmek istenen “accept” ve “prepare” fiilidir.


Bu özelleştirilmiş, basit ve net cümlelerle yazılmış “Delayed Presentation” İngilizce hikaye’nin amacı bazı kelimeleri sürekli tekrar ederek akılda kalıcılığını temin etmek ve cümle yapılarına aşina olmanızı sağlamaktır.

Bu ingilizce hikayeyi sürekli olarak okumak ve videosunda okuduğum şekilde telaffuzuna dikkat ederek tekrar etmek, size oldukça fazla fayda sağlayacaktır. Aralıklı olarak sürekli okumanızı ve dinlemenizi tasiye ediyorum.

Eğer “Delayed Presentation” hikayesinde anlamadığınız bir kısım ya da sormak istediğiniz bir soru olursa, bana aşağıdaki mecralardan ulaşabilirsiniz.


Good to be Polite isimli hikaye için tıklayınShare this content: