They Are Alive | İngilizce Hikaye

Uyarı: Bu ingilizce hikaye kaynak gösterilmeden paylaşılamaz.

 

They Are Alive (English Story)

Nick and his friend Jack are usually sitting at home. They spend time with each other and mostly they play chess. When they feel unhappy, they sit and play chess in Nick’s home. Nick and Jack are good chess players.

Today weather is sunny and very good. Nick sits at home. Jack sits at home. Nick looked to sky. Sky is bright and sunny. Nick did feel bored at home and wanted to go outside. Nick called Jack. “Let’s go outside, sit on grass and play chess” he said. “OK. Let’s go to park, sit on grass and play chess” said Jack.

In the noon, they go to park. They are very happy because weather is very good. They sit on grass and start to play chess. They played chess on the grass one hour and an older man came. He asked “what are you doing here?”. Nick and Jack answered “We are sitting here and playing chess”. But man said “Grasses are alive, you shouldn’t sit on them. They are alive”. Nick and Jack understand the problem, they did feel sorry and never sit on the grass again.

*written by Burhan EREN


Onlar Canlı (İngilizce Hikaye)

Nick ve arkadaşı Jack genellikle evde otururlar. Birlikte zaman geçirirler ve çoğunlukla satranç oynarlar. Mutsuz hissettiklerinde Nick’in evinde oturur ve satranç oynarlar. Nick ve Jack iyi birer satranç oyuncusudur.

Bugün hava güneşli ve çok güzel. Nick evde oturuyor, Jack evde oturuyor. Nick gökyüzüne bakar. Gökyüzü parlak ve güneşli. Nick evde sıkıldı ve dışarı çıkmak istedi. Nick, Jack’i aradı. “Hadi dışarı çıkalım, çimlerde oturalım ve satranç oynayalım” dedi. “Tamam. Hadi parka gidelim, çimde oturalım ve satranç oynayalım” dedi Jack.

Öğlen parka gittiler. Çok mutlular çünkü hava çok güzel. Çimlere oturdular ve satranç oynamaya başladılar. Çimlerin üzerinde bir saat satranç oynadılar ve büyük bir adam geldi. “Burada ne yapıyorsunuz? diye sordu. “Burada oturuyor ve satranç oynuyoruz” diye cevapladı Nick ve Jack. Fakat adam dedi ki “çimler canlıdır, onların üzerinde oturmamalısınız. Onlar canlı”. Nick ve Jack sorunu anladılar, üzüldüler ve bir daha asla çimlerin üzerinde oturmadılar.

*Burhan EREN tarafından yazıldı


Bu hikayede özellikle kullanımı özellikle gösterilmek istenen “grass” kelimesi ve fiil ise “sit“‘dir.


Bu özelleştirilmiş, basit ve net cümlelerle yazılmış “They Are Alive” ingilizce hikaye’nin amacı bazı kelimeleri sürekli tekrar ederek akılda kalıcılığını temin etmek ve cümle yapılarına aşina olmanızı sağlamaktır.

Bu ingilizce hikayeyi sürekli olarak okumak ve videosunda okuduğum şekilde telaffuzuna dikkat ederek tekrar etmek, size oldukça fazla fayda sağlayacaktır. Aralıklı olarak sürekli okumanızı ve dinlemenizi tasiye ediyorum.

Eğer “They are alive” hikayesinde anlamadığınız bir kısım ya da sormak istediğiniz bir soru olursa, bana aşağıdaki mecralardan ulaşabilirsiniz.


Small Hat isimli hikaye için tıklayın
 

 

Share this content: