The Boss Problem | İngilizce Hikaye (Stage 1 Story)

The Boss Problem İngilizce Hikaye (English Story)

Uyarı: Bu hikaye kaynak gösterilmeden paylaşılamaz.

The Boss Problem (English Story)

Amanda goes to work every day. She works in an office. She works very hard. She starts at 7 o’clock in the morning and finishes at 10 o’clock at night. She likes her work, and she wants to be a good worker, but she has one problem. Her boss is not a very good boss.

He tells her to do one thing, and then he changes his mind. He tells her to do another thing, and then he changes his mind again. He tells her to do something else, and again, changes his mind. Amanda doesn’t like this. She says, “This is a waste of time!”

Today Amanda decides to talk with him. She goes to his room and says: “I like to work. I work a lot of hours. I am a good worker. But I can’t work like this. We have to work better. You need to tell me what to do without changing your mind.”

Amanda’s boss listens to her. He sees that she is right. He promises to listen to her advice.

Now Amanda is happy. She comes to work every day. She starts at 7 o’clock and finishes at 4 o’clock, but she completes much more things than before! Amanda and her boss are happy.

*written by Burhan EREN

english-story


Amanda her gün işe gitmektedir. Bir ofiste çalışmakta. Çok sıkı çalışır. İşine sabahın 7’sinde başlar ve gecenin 10’unda bitirir. O işini sever ve iyi bir çalışan olmak ister fakat bir sıkıntısı vardır. Patronu pek de iyi bir patron değildir.

Ona bir şey yapmasını söyler, sonra fikrini değiştirir. Başka bir şey yapmasını söyler, sonra yine fikrinin değiştirir. Ona başka bir şey yapmasını söyler ve yine fikrini değiştirir. Amanda buna sinir olur. “Bu bir zaman kaybı!” der.

Bugün Amanda patronu ile konuşmaya karar verir. Odasına girer ve söyler; “Çalışmayı seviyorum. Uzun saatler çalışıyorum. İyi bir çalışanım. Fakat bu şekilde çalışamam. Daha iyi çalışmalıyız. Bana ne yapacağımı, fikrini değiştirmeden söylemelisin”.

Patronu Amanda’yı dinler. Onun haklı olduğunu anlar. Onun tavsiyesini dinleyeceğine söz verir.

Artık Amanda mutludur. Her gün işe gelir. Saat 7’de başlar ve 4’de bitirir, fakat şimdi öncekinden daha çok işi bitirebilmektedir! Amanda ve patronu mutludurlar.

*Burhan EREN tarafından yazıldı


Bu hikayede özellikle kullanımı özellikle gösterilmek istenen “work” ve “change“‘ fiilleridir.


Bu özelleştirilmiş, basit ve net cümlelerle yazılmış The Boss Problem ingilizce hikaye nin amacı bazı kelimeleri sürekli tekrar ederek akılda kalıcılığını temin etmek ve cümle yapılarına aşina olmanızı sağlamaktır.

Bu ingilizce hikaye yi sürekli olarak okumak ve videosunda okduğum şekilde telaffuzuna dikkat ederek tekrar etmek, size oldukça fazla fayda sağlayacaktır. Aralıklı olarak sürekli okumanızı ve dinlemenizi tasiye ediyorum.

Eğer “The Boss Problem” hikayesinde anlamadığınız bir kısım ya da sormak istediğiniz bir soru olursa, bana aşağıdaki mecralardan ulaşabilirsiniz.


Australian Surprise isimli hikaye için tıklayın
 

Share this content: